UPDATE command denied to user 'gimolsztyn_www'@'86.111.241.41' for table `gimolsztyn_www`.`fusion_settings` Gimnazjum w Olsztynie - News
Kwietnia 18 2024 09:28:29
Nawigacja
Gimnazjum
im. K. Karlińskiego
Strona główna
Patron
Wydarzenia
Kadra pedagogiczna
Parlament szkolny
Organizacja pracy
STATUT
Misja szkoły
Dyżur dyr. - skargi i wnioski
Kalendarz roku szkolnego
Harmonogram urocz. szk.
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Zajęcia świetlicowe
Zespoły dyd.-wyrównawcze
Tematy projektów
Wykaz podręczników do kl. I
Wykaz podręczników - kl. II
Wykaz podręczników-kl. III
Wyprawka
Reforma edukacji
Broszura informacyjna

Rekrutacja do szkół
Rekrutacja do gimnazjum
Rekrutacja do szkół średnich
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Życie szkoły
Sport w naszym gimnazjum
Cheerleaderki
Blog sportowy
Nasze sukcesy
Dla Rodziców
Dofinansowanie zakupu podręczników
Przemoc, agresja
Narkotyki, dopalacze
Dobre rady
Dziecko z zespołem Aspergera
Czytanie jest ważne
Gry komputerowe
English Version
• Welcome
• About School
• School Patron
• School Authorities
• News & Events
• Picture Gallery
• Contact us
Pomoce do lekcji
Język polski
Język angielski
Informatyka, technika
Fizyka, chemia
Geografia
Biologia
Matematyka
Galeria zdjęć
Wydarzenia w obiektywie
projekt edukacyjny z wychowania fizycznego
Aktualności

PROJEKT EDUKACYJNY

„ JEŹDZIECTWO – CZY FAKTYCZNIE TAKIE ŁATWE”

W szkole często wspomina się o sukcesach szkolnych uczniów. Wielu uczniów naszego Gimnazjum ma ciekawe pasje pozaszkolne, o których czasami nikt nie wie. O takiej pasji,  grupa uczniów klasy II b pod kierunkiem A. Matyi - nauczyciela wychowania fizycznego, postanowili opowiedzieć koleżankom i kolegom z Gimnazjum.

Maja Klich, Michalina Bukalak, Wiktoria Kiebdój, Adam Dyjński i Adam Cieśliński zaprezentowali na apelu szkolnym projekt edukacyjny pt.:     „ Jeździectwo - czy faktycznie takie łatwe?"

Konie i jeździectwo to wielka pasja dla Mai, Michaliny i Wiktorii. Dziewczęta mają również osiągnięcia na zawodach jeździeckich. Na apelu zaprezentowały swoje sukcesy oraz przybliżyły gimnazjalistom na czym polega jeździectwo, podstawowe wiadomości nt. koni, ich ras oraz leczniczych walorach – hipoterapii, porozumiewaniu z koniem. Przedstawiły również smutną stronę koni jaką jest rzeź.

Uczennice w profesjonalnych strojach jeździeckich przedstawiły zdobyte trofea oraz prezentację multimedialną.

Uczniowie Gimnazjum z dużym zainteresowaniem wysłuchali o pięknej pozaszkolnej pasji dziewcząt.

Wycieczki szkolne
Aktualności

SEZON WYCIECZEK ROZPOCZĘTY


Maj i czerwiec to czas wycieczek szkolnych. W naszym gimnazjum zapoczątkowała je
kl. I b (wraz z delegacją kl. III b) wycieczką do Parku Miniatur
w Inwałdzie. Tam odbyliśmy szybką podróż dookoła świata (oglądając ok.60 miniaturowych budowli), mogliśmy przejechać się kolejką w kopalni (co prawda w kinie 5d, ale była to niezapomniana podróż), zagubiliśmy się w labiryncie-zielonym, przeżyliśmy EGIPT HORROR SHOW i odwiedziliśmy oczywiście lunapark (przez chwilę nawet znaleźliśmy się powyżej Wieży Eiffla (miniaturowej oczywiście)
Po trzygodzinnym szaleństwie przenieśliśmy się do średniowiecznej krainy, gdzie powitał nas ziejący ogniem smok (a nawet kilka - w parku smoków; niektórzy próbowali z nimi zawrzeć bliższą znajomość). Próbowaliśmy nauczyć się tkactwa, kowalstwa, garncarstwa i strzelania z łuku. Mogliśmy się też poczuć jak ówcześni przestępcy - w sali tortur jedni zostali zakuci w dyby, a inni zasiedli na krześle czarownicy.Doskonałą zabawa były średniowieczne kręgle i bilard.

Przed powrotem do domu czekała na nas jeszcze interaktywna wystawa EXPLORATORIUM, a tam m.in. : kołyska Newtona, lejek grawitacyjny, szachownica, peryskop laserowy oraz podana na patelni...głowa niektórych uczestników wycieczki.

Upalny dzień+świetne towarzystwo+ciekawe miejsce+wiele atrakcji
=udana wycieczka

Projekty edukacyjne - historia
Aktualności
Uczniowie klasy II "b" przygotowali projekt, w którym przybliżyli nam historię rzeczy, które towarzyszą nam w życiu codziennym czasami od dawien dawna.
Gorset – część ubioru damskiego używany od końca XIV wieku do pierwszej dekady XX wieku. Podstawowym zadaniem gorsetu jest usztywnienie korpusu, uwydatnienie biustu, podkreślenie i wysmuklenie linii talii. Niekiedy był zakładany również przez mężczyzn dla odpowiedniego ukształtowania sylwetki.
Osoba zajmująca się gorsetami to gorseciarka. Pierwszy gorset zrobiono w XIV wieku.
W XXI wieku nastała moda na gorsety wyszczuplające Wynalazcą gorsetu jest Roxey Ann Caplinetki. Kiedyś gorsety nosili mężczyźni by bardziej podobać się kobietom. W XXI wieku wynaleziono gorset dzięki któremu szybciej spala się tkankę tłuszczową.
Projekty edukacyjne -język polski
Aktualności
GRAFFITI

W środę 24 maja uczniowie klas drugich prezentowali przygotowane projekty edukacyjne: Projekt z j. polskiego dotyczył graffiti. Celem uczniów było uzyskanie odpowiedzi na pytanie: Czym jest graffiti – sztuką czy wandalizmem? Uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy- przedstawili historię i style graffiti oraz własnoręcznie zrobione zdjęcia „ozdobionych” murów w Częstochowie i okolicy. Uczestnicy projektu doszli do wniosku, że graffiti może być i sztuką, i aktem wandalizmu.

W ramach walki z wandalizmem grupa projektowa zaproponowała akcję zamalowywania brzydkiego graffiti. Po uzyskaniu zgody właściciela posesji znajdującej się przy naszej szkole 14 czerwca uczniowie kl. II b zajmą się usunięciem bazgrołów muru. Do udziału
w akcji zaproszono koleżanki i kolegów innych klas.
Sukces Miłosza
Konkursy
KOLEJNY SUKCES MIŁOSZA KUTRA

Jury XXVIII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów Wrażliwość na słowa po przesłuchaniach finałowych, które odbyły się w dniach 20-21 kwietnia
w Regionalnym Ośrodku kultury w Częstochowie. przyznało Miłoszowi wyróżnienie.

Półfinał gimnazjady lekkoatletycznej
Sport
PODWÓJNE SREBRO W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ

Drugie miejsce w półfinale wojewódzkim to efekt kolejnego etapu „Gimnazjady lekkoatletycznej” odbywającej się w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolonej.

16 maja na stadionie „ CKS Budowlani” stanęli do rywalizacji sportowej zwycięzcy z trzech powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego i miasta Częstochowy, wśród nich znalazło się Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie. Nasze gimnazjum, jako jedyne zakwalifikowało się do półfinału zarówno z drużyną dziewcząt jak i chłopców.

Pomimo trudnych warunków pogodowych: niskiej temperatury, deszczu i silnego wiatru znacząco utrudniającego starty zawodników, nasi lekkoatleci drużynowo wywalczyli podwójne srebro w klasyfikacji drużynowej ulegając jedynie:

- dziewczęta: gimnazjalistkom z 7 w Częstochowie, a chłopcy sąsiadom z Mstowa.

Odnieśliśmy także kilka sukcesów indywidualnych w następujących konkurencjach:

- Bartosz Tomzik I miejsce w biegu na 1000m (2:58,33)

- Adrian Pala I miejsce w skoku w dal (5,33)

- Weronika Śledź I miejsce w rzucie dyskiem (20,86)

- Natalia Kowalska II miejsce w biegu na 600m (1:49,38)

- Sylwia Szymonik III miejsce w biegu na 600m (1:50,88)

- Miłosz Kuter III miejsce w biegu na 100m (12,37)

- Radosław Sytniewski II miejsce w rzucie dyskiem (19,44)

- Nicola Kawecka III miejsce w skoku w dal (4,24)

- Konrad Dobiech III miejsce w biegu na 1000m (3:11,64)

Tym razem nasze sztafety 4x100 stanęły tuż za podium, tracąc do zwycięzców zaledwie ułamki sekund.

Skład drużyn:

Dziewcząt: Roksana Nabiałek, Paulina Kępa, Julia Michalik, Julia Zawadzka, Wiktoria Pietrzak, Magdalena Tomalska, Weronika Kowalska, Olga Szymańska, Dagmara Kotyla, Maria Kluźniak, Wiktoria Celeban, Paulina Celban

Chłopców: Patryk Tomza, Mateusz Mucha, Krystian Tomzik, Kacper Matyja, Marcin Wewióra, Adam Tomalski, Adam Dyjński, Patryk Bański i Sadkowski Wiktor, Grzegorz Miarczyński

Uczniów do zawodów przygotowały: Wanda Woźniak i Alicja Matyja.

 

bieg "Pro memoria"
Sport

KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w VIII BIEGU „PRO MEMORIA” w Przyrowie, organizowanym dla uczczenia poległych za Ojczyznę.

Zawody były okazją do sprawdzenia swoich możliwości sportowych. W biegu brało udział 7 gimnazjów powiatu częstochowskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowała grupa 30 uczniów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy startowali w 2 kategoriach: klasy I – II oraz klasy III i starsi. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz drobne upominki.

INDYWIDUALNIE :

I miejsce

Natalia Kowalska (kat. kl.I-II)

Roksana Nabiałek (kat. kl.III i starsi)

Bartosz Tomzik (kat. kl.III i starsi)

II miejsce

Olga Szymańska (kat. kl. I-II)

III miejsce

Nicola Kawecka (kat. kl.I-II)

Julia Michalik (kat. kl.III i starsi)

a także

V miejsce – Konrad Dobiech

VI miejsce – Adam Tomalski i Dominika Włodarska

Świetne wyniki naszych gimnazjalistów dały nam I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

GRATULACJE !!!

Zbieramy nakrętki
Aktualności
WYNIKI AKCJI ZBIERANIA NAKRĘTEK

Zakończyliśmy tegoroczną akcję zbierania nakrętek dla Kingi. W tym roku udało nam się zebrać ponad 27 tys. nakrętek. Młodzież bardzo chętnie wzięła udział w akcji.

Uczniowie, którzy indywidualnie przyczynili się do tak wysokiego wyniku to: Ania Wewióra z kl. I c, Marcin Wewióra z kl. II a oraz Patryk Bekus z kl. I a, każdy z nich przyniósł dla Kingi ponad 4 tys. nakrętek. Najwięcej nakrętek ponad 6tys. nazbierała klasa I c.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji.

Gimnazjada pow. częstochowskiego 2016
Sport

GIMNAZJALISTKI Z OLSZTYNA MISTRZYNIAMI POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

W czwartek 5 maja 2016r. już po raz 9 reprezentacje lekkoatletów z Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie: 15 osobowa drużyna dziewcząt i 15 osobowa drużyna chłopców prowadzone przez Wandę Woźniak i Alicję Matyja uczestniczyły w GIMNAZJADZIE POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE organizowanej w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży.

W słonecznej pogodzie, na stadionie CKS Budowlani, młodzież naszego gimnazjum rywalizowała z innymi gimnazjami naszego powiatu  w następujących konkurencjach: 60m, 100 m, 300 m, 600 m(dz.), 1000 m(ch.), pchnięcie kulą, rzut dyskiem (1 kg), rzut oszczepem (600g) i sztafecie 4x100.

Nasi zawodnicy spisali się wzorowo, co pozwoliło wielokrotnie stanąć na najwyższym podium, czego efektem w klasyfikacji drużynowej było:

· I miejsce dziewcząt

· II miejsce chłopców

Indywidualnie mistrzostwo powiatu wywalczyli (miejsce I):

- Tomzik Bartosz w biegu na 1000m

- Kowalska Natalia w biegu na 600m

- Nabiałek Roksana w biegu na 100m

- Pala Adrian w skoku w dal

- Tomalska Magdalena w pchnięciu kulą

- sztafeta dziewcząt 4x100 w składzie: Nabiałek Roksana, Pietrzak Wiktoria, Kowalska Natalia, Szymonik Sylwia,

- sztafeta chłopców 4x100 w składzie: Mucha Mateusz, Tomza Patryk, Kuter Miłosz, Pala Adrian

Srebro zdobyli:

Tomza Patryk (100m), Dyjński Adam i Kawecka Nicola (w skoku w dal), Szymonik Sylwia (600m), Śledź Weronika (w rzucie dyskiem),

Brąz wywalczyli: Mateusz Mucha (100m), Weronika Kowalska (300m), Krystian Tomzik (pchnięcie kulą), Radosław Sytniewski (rzut dyskiem).

Pozostali zawodnicy, którzy pracowali na wynik drużyny to: Michalik Julia, Szymańska Olga, Kotyla Dagmara, Fleite – Jończyk Natali, Kluźniak Maria, Celeban Wiktoria, Matyja Kacper, Wewióra Marcin, Tomalski Adam, Dobiech Konrad, Bański Patryk i Sadkowski Wiktor.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, które zawodnikom sprawiają dużą radość. Zespołowo zarówno drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców wywalczyły puchary oraz awans do zawodów rejonowych.

W. Woźniak

 

Dzien talentów
Konkursy

DZIEŃ TALENTÓW W NASZEJ SZKOLE

Stanisław Staszic powiedział,, Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość wielką nadaje’’.Każdy ma do czegoś talent. Talenty i zdolności mogą być różnorodne – warto szukać aby odkryć swój talent. 26 kwietnia w naszym Gimnazjum odbył się co roczny ,, Dzień Talentów’’. Zdolni uczniowie prezentowali swoje pasje i zainteresowania.






Żaden człowiek nie jest zamknięty na talenty. Warto pracować i marzyć, aby rozwijać talent i wyobraźnię – wtedy życie jest kolorowe i ma smak.
Parlament Szkolny
Sukces Miłosza
Konkursy
MIŁOSZ KUTER OTRZYMAŁ PROMOCJĘ DO KOLEJNEGO ETAPU KONKURSU "WRAŻLIWOŚC NA SŁOWA"


14 kwietnia Miłosz Kuter – uczeń kl. II b uczestniczył w przesłuchaniach konkursowych etapu powiatowego XXVIII REGIONALNYCH SPOTKAŃ MŁODYCH RECYTATORÓW WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA.

Komisja Konkursowa w składzie:
Katarzyna Skolik-Miedziak - aktorka, pedagog, instruktor teatralny, twórca teatrów dziecięcych i młodzieżowych,
Jarosław Filipski - instruktor teatralny, pedagog, twórca i reżyser teatrów niezależnych,
Dorota Musiał - instruktor ds. literackich i teatralnych, po wysłuchaniu 23 prezentacji
w dwóch kategoriach konkursowych- recytacji i „wywiedziony ze słowa” przyznała równorzędne promocje do finału regionalnego Spotkań sześciu uczestnikom, wśród których znalazł się również Miłosz.

Losowa Fotka
Programy



Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Urodziny Urodziny:
Strona biblioteki
Biblioteka szkolna
Projekty unijne
RPO - Regionalny Program Operacyjny
WSL - Liderem w efektywnym naczaniu nauczycieli


Linki
Gmina Olsztyn







Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło