UPDATE command denied to user 'gimolsztyn_www'@'86.111.241.41' for table `gimolsztyn_www`.`fusion_settings` Gimnazjum w Olsztynie - News
Marca 29 2024 08:04:49
Nawigacja
Gimnazjum
im. K. Karlińskiego
Strona główna
Patron
Wydarzenia
Kadra pedagogiczna
Parlament szkolny
Organizacja pracy
STATUT
Misja szkoły
Dyżur dyr. - skargi i wnioski
Kalendarz roku szkolnego
Harmonogram urocz. szk.
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Zajęcia świetlicowe
Zespoły dyd.-wyrównawcze
Tematy projektów
Wykaz podręczników do kl. I
Wykaz podręczników - kl. II
Wykaz podręczników-kl. III
Wyprawka
Reforma edukacji
Broszura informacyjna

Rekrutacja do szkół
Rekrutacja do gimnazjum
Rekrutacja do szkół średnich
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Życie szkoły
Sport w naszym gimnazjum
Cheerleaderki
Blog sportowy
Nasze sukcesy
Dla Rodziców
Dofinansowanie zakupu podręczników
Przemoc, agresja
Narkotyki, dopalacze
Dobre rady
Dziecko z zespołem Aspergera
Czytanie jest ważne
Gry komputerowe
English Version
• Welcome
• About School
• School Patron
• School Authorities
• News & Events
• Picture Gallery
• Contact us
Pomoce do lekcji
Język polski
Język angielski
Informatyka, technika
Fizyka, chemia
Geografia
Biologia
Matematyka
Galeria zdjęć
Wydarzenia w obiektywie
konkursy
Konkursy
LAUREACI KONKURSU
"RODZINA W OCZACH DZIECKA"

Wśród laureatów XXX-go Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Rodzina w oczach dziecka” organizowanego przez Gminny Ośrodek kultury w Olsztynie znalazły się
3 uczennice naszego gimnazjum. Celem konkursu było ukazanie poprzez prace plastyczne więzi rodzinnych oraz kształtowanie emocjonalnego stosunku do rodziny.
I miejsce w IV-ej kategorii zajęła Weronika Skowrońska z klasy IB a II miejsce-Kinga Kozik z klasy IIA. Na podium znalazło się miejsce dla Mileny Kuśmierskiej z klasy IIC, która zajęła III miejsce. Wyróżnione prace można obejrzeć zwiedzając wystawę pokonkursową w budynku GOK-u. Nagrodzonym uczennicom gratulujemy.

 

biegi sztafetowe
Sport
III miejsce DZIEWCZĄT
W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM
W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Sportowcom naszego Gimnazjum nie przeszkodziła brzydka pogoda, aby wziąć udział w zawodach sportowych.
Tym razem uczniowie mieli do pokonania rywali innych szkół rejonu częstochowskiego, deszcz zalewający oczy, trasę pokrytą wodą, śliską trawę i błoto.
W takich warunkach nie obyło się bez upadków, ale ubłoceni i przemarznięci wszysce dzielnie ukończyli sztafety.
Reprezentacja dziewcząt w składzie: Dagmara Kotyla, Olga Szymańska, Oliwia Kondys, Paulina Pluta, Nicola Kawecka, Natalia Kowalska i Michalina Bukalak, stanęła na podium, zajmując III miejsce.
Chłopcom poszczęściło się trochę mniej. Świetny start chłopców, załamał się po dwóch upadkach w kolejnych zmianach, plasując ich ostatecznie na V miejscu.
Reprezentacja chłopców: Konrad Dobiech, Adam Tomalski, Jakub Gajewski, Piotr Wierusz, Kacper Matyja, Oliwier Robakowski-Gąbka i Patryk Bański.
Gratulujemy!



Spektakl profilaktyczny
Aktualności

"WYJŚCIE AWARYJNE"

- to tytuł przedstawienia profilaktycznego, z jakim przyjechał do nas 5. października Pan Bogdan Wąchała. Przemoc i agresja - spotykamy je na co dzień w otaczającym świecie. W trakcie występu mogliśmy usłyszeć fragmenty wiersza Edwarda Stachury, muzykę z filmu"Rocky" albo znaleźć nawiązania do filmu "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Spektakl - przeznaczony nie tylko dla gimnazjalistów, ale i dla dorosłej widowni - uczył jak się nie poddawać i gdzie w razie potrzeby szukać pomocy.



DEN 2016
Uroczystości

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Ze szkołą przez wieki”- tak był zatytułowany program artystyczny przygotowany przez Parlament Szkolny pod kierunkiem opiekunki -Beaty Dębskiej. Widzowie przenieśli się
w czasie do…Zespołu Szkół Jaskiniowych im. Walki o ogień, starożytnego Egiptu oraz do roku 2136(gdzie Darth Vader planował reformę edukacji!).
A na poważnie - dzięki prezentacji przygotowanej przez Zuzię Jaksender można było przypomnieć-albo (dla słabszych z historii) dowiedzieć się, czego szczególnego dokonała Komisja Edukacji Narodowej.


Wycieczki szkolne
Wycieczka
WYCIECZKI DO KRAKOWA I OŚWIĘCIMIA

Ostatni tydzień września okazał się tygodniem obfitującym
w  wycieczki.
28.09 klasy drugie udały się do Krakowa a 30.09 klasy trzecie do Oświęcimia i Krakowa.

Na wycieczkę drugoklasiści –oprócz oczywiście doskonałego humoru i wygodnych butów-musieli zabrać również sporo sił do pokonania niezwykle atrakcyjnej trasy zwiedzania. Najpierw- Fabryka Schindlera. Każdy mógł bezpośrednio „dotknąć” historii, poczuć emocje związane z wybuchem wojny i oczywiście przekonać się, dlaczego Oskar Schindler otrzymał tytuł Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
Następny punkt to zwiedzanie Katedry Wawelskiej –miejsca koronacji polskich królów, grobów królewskich( pochowani są tutaj między innymi św. Stanisław, prawie wszyscy królowie od Władysława I Łokietka do Stanisława Leszczyńskiego i członkowie rodzin królewskich oraz wodzowie, przywódcy polityczni i wieszcze narodowi). Przy Dzwonie Zygmunta wszyscy starali się dotknąć jego serca lewą ręką, by-zgodnie z legendą-spełniło się najważniejsze marzenie. Z Wawelu udaliśmy się do rynku Starego Miasta, poszukaliśmy żółtej ciżemki na ołtarzu Wita Stwosza, dotarliśmy do Barbakanu, a następnie zeszliśmy do podziemi Rynku Głównego, aby poznać 1000 lat historii tego miejsca Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów



Nowy Parlament
Aktualności
WYBORY DO PARLMENTU SZKOLNEGO

Od 21 września mamy w naszej szkole władze i to nie byle jakie -uczniowskie! Mowa o samorządzie uczniowski, który u Nas zwany jest Parlamentem. Po kampanii wyborczej, która zaowocowała pomysłowymi plakatami w skład parlamentu weszli: Olga Szymańska, Olga Gągała, Weronika Suszek, Kacper Matyja, Oskar Zatoń (szyscy z IIIA), Milena Kuśmierska, Julia Kamosińska (obie z IIC), Natalia Kowalska, Jakub Tora (reprezentanci IIB), Wiktoria Strugała i Kamil Sygit ( IIA) oraz reprezentanci klas pierwszych Matylda Strączyńskka, Małgorzata Żołyńska, (IA) Weronika Skowrońska (IB).
sportowe sukcesy
Sport
I MIEJSCE W POWIATOWYCH BIEGACH SZTAFETOWYCH

Sportowcy naszego Gimnazjum rozpoczęli bardzo intensywnie sezon w zawodach biegowych.
Tym razem reprezentacje dziewcząt i chłopców wzięły udział w POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH W BIEGACH SZTAFETOWYCH.
Sztafetę dziewcząt rozpoczęła Dagmara Kotyla. Pałeczkę sztafetową przekazała Oli Szymańskiej. Kolejne zmaiany - Wiktoria Kaczor, Paulina Pluta, Nicola Kawecka. Na ostatniej zmianie biegła Natalia Kowalska, która upewniłą wszystkich o wielkim zwycięstwie dziewcząt, zwiększając ogromną przewagę nad koleną drużyną i zajmując I miejsce.
Świetny wynik osiągnęli również chłopcy, którzy zajęli II miejsce.
W przypadku sztafety chłopców walka o trzy pierwsze miejsca toczyła się do ostatnich metrów. Z reprezentacji chłopców bieg rozpoczął Konrad Dobiech, a następnie Adam Tomalski, Jakub Gajewski, Oliwier Robakowski - Gąbka, Kacper Matyja. Bieg zakończył Patryk Bański.
Zarówno dziewczęta jak i chłopcy awansowali do etapu rejonowego, który odbędzie się 12 października.
Trzymajmy za nich kciuki!
Uczniów przygotowały - Alicja Matyja i Wanda Woźniak.
SERDECZNE GRATULACJE Z ŻYCZENIAMI DALSZYCH SUKCESÓW!!!
(więcej zdjęć na blogu sportowym szkoły "WF Z KLASĄ" - w galerii zdjęć)



atletyka terenowa
Sport
SUKCES SPORTOWY NATALII KOWALSKIEJ

Kolejny start i kolejny sukces odniosła uczennica naszego Gimnazjum - Natalia Kowalska, w INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w Konopiskach.
Pomimo dużej liczby startujących, Natalia była nie do pokonania. Z ogromną przewagą przybiegła na metę.
Dyplomy otrzymali również: Nicola Kawecka za zajęcie IV miejsca, Paulina Pluta - VI miejsce oraz Michał Ladra za zajęcie V miejsca.
GRATULACJE!





Sprzątanie świata
Wycieczka

SZKOLNE ATRAKCJE


Wrzesień to w szkole miesiąc pełen atrakcji –właściwie dobrze, że wakacje już dobiegły końca ;)
16. 09. – klasy drugie udały się do Rezerwatu Archeologicznego w Częstochowie, a klasy pierwsze – na tradycyjne „sprzątanie świata” .
Oddział Muzeum Częstochowskiego w dzielnicy Raków mieści cmentarzysko z kultury łużyckiej. Pewnie niewiele osób wie, że jest to jedyny taki obiekt ”in situ” w Polsce oraz, że znajdują się w nim szczególne cenne eksponaty – garnki, misy i oczywiście biżuteria. Wielu ciekawych informacji nie tylko o samym muzeum, ale i o swojej pracy udzielała nam pani archeolog. Na pożegnanie mogliśmy podziwiać, jak ok. 600 lat p.n.e. dokonano trepanacji czaszki(pacjent przeżył)…


 

Narodowe czytanie
Aktualności
CZYTAMY QUO VADIS

Nieco później niż w całym kraju(14.09.2016) w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” . Oprócz odczytania kilu fragmentów powieści przez uczniów wszyscy mogli jeszcze wysłuchać piosenki w wykonaniu Michała Bajora pt.”Quo vadis, Domine?” oraz obejrzeć prezentację (wykonaną przez uczennicę kl. III a Marcelinę Tomzę) dotyczącą powieści laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Uczniowie( i nie tylko ) mogli pochwalić się najstarszymi wydaniami powieści; okazało się,że uczeń kl. III a Oliwier Robakowski-Gąbka jest w posiadaniu książki wydanej w ...1901 roku! 
Wkrótce- kolejne atrakcje związane z rokiem Henryka Sienkiewicza.


 

Rywalizacja klasowa
Konkursy
PRZECIĄGANIE LINY

13 września był szczęśliwym dniem dla miłośników przeciągania liny- taka rywalizacja międzyklasowa odbywa się w naszej szkole już od kilku lat. Tym razem w sportowych zmaganiach najlepsi okazali się: panowie z kl. Ia (to wśród klas pierwszych), panie z kl. II b (to wśród klas drugich) i oczywiście bezkonkurencyjna klasa III a (prawie sportowa-bo i dziewczyny i chłopcy).

 

Losowa Fotka
Programy



Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Urodziny Urodziny:
Strona biblioteki
Biblioteka szkolna
Projekty unijne
RPO - Regionalny Program Operacyjny
WSL - Liderem w efektywnym naczaniu nauczycieli


Linki
Gmina Olsztyn







Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło